Home Uncategorized Mardin Valisi Mahmut Demirtaş Bursa’ya atandı

Mardin Valisi Mahmut Demirtaş Bursa’ya atandı

by BlackBurn


Valiler Kararnamesi yayımlandı… Bursa Valisi Yakup Canbolat Aydın’a atanırken, Mardin Valisi Mahmut Demirtaş Bursa’nın yeni valisi oldu.

Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın imzasıyla yayımlanan atama kararları Resmi Gazete’de yayımlandı.

73 isime ilişkin yayımlanan kararnamede 57 il valiliğine yeni isimler atandı.

26 Ekim 2018 tarihli kararname ile Bursa Valiliği’nde 5 yıldır görevde olan Yakup Canbolat, son kararname ile birlikte Aydın Valisi oldu. 2020 yılından bu yana Mardin’de görev yapan Vali Mahmut Demirtaş ise Bursa’ya atandı.

Bu arada kararnamede Adana Valisi Süleyman Elban İzmir’e atanırken, İzmir Valisi Yavuz Selim Köşger Adana Valisi oldu. AFAD Başkanı olarak görev yapan Yunus Sezer ise Edirne Valiliği’ne atandı.

Valiler Kararnamesi’ne ilişkin listeye ulaşmak için tıklayabilirsiniz

BURSA’NIN YENİ VALİSİ MAHMUT DEMİRTAŞ KİMDİR?

1965 yılında Kırşehir ili Çiçekdağı ilçesinde doğdu. İlköğrenimini Çiçekdağı ilçesinde, orta ve lise öğrenimini Yozgat ili Yerköy ilçesinde tamamladı. 1988 yılında Ankara Üniversitesi Siyasal Bilgiler Fakültesi’nden mezun oldu.

1990 yılı Aralık ayında Denizli Kaymakam Adayı olarak göreve başladı. Adaylık süresi içerisinde Yozgat-Çayıralan, Kayseri-Felahiye, Ankara-Kızılcahamam ve Isparta-Atabey ilçelerinde Kaymakam Vekilliği yaptı. 1992 yılında 8 ay süre ile İngiltere’de inceleme ve araştırmalarda bulundu. Daha sonra sırasıyla Aksaray-Güzelyurt, Malatya-Pütürge ilçelerinde Kaymakamlık, Van ve Osmaniye illerinde Vali Yardımcılığı görevlerinde bulundu.

2003 yılında İçişleri Bakanlığı Mülkiye Teftiş Kurulu’nda Mülkiye Müfettişi olarak göreve başladı. 2012’de Adıyaman Valiliği’ne, 2016’da Adana Valiliği’ne atanan Demirtaş, 2020 yılından bu yana da Mardin Valisi olarak görev yapmaktaydı.

Vali Demirtaş evli ve iki çocuk babası olup, İngilizce bilmektedir.

Valiler Kararnamesi’ne ilişkin listeye ulaşmak için tıklayabilirsiniz

Google News Mudanya Haberleri