Home Uncategorized Ağrı Haberleri

Ağrı Haberleri

by BlackBurn


Ağrı Valisi Mustafa Koç Oldu

Cumhurbaşkanlığı tarafından 2023/376 sayılı kararla 375 Sayılı Kanun Hükmünde Kararnamenin ek 35. Maddesi ile 57 ilin valisi değişti.

10 Ağustos 2023 tarih ve 32275 sayılı resmi gazetede yayımlanan karara göre Osman Varol’un Adıyaman’a atanması ile boşalan Ağrı Valiliğine Mustafa Koç Atandı.

Niğde Valisi olarak görev yapan Mustafa Koç’un Ağrı Valisi olarak atandığı kararnamede Ağrı Eski Valisi Süleyman Elban’ın İzmir’e yine Ağrı Eski Valisi Musa Işın’ın Kütahya’ya Ağrı Eski Vali Yardımcılarından Ali Fuat Atik’in de Mülkiye Başmüfettişliğine atandığı görüldü.

Yeni Ağrı Valisi Mustafa Koç Kimdir ?

1976 yılında Adana’nın Kozan ilçesinde doğan Mustafa Koç İlk ve ortaokulu Adana – İmamoğlu İlçesi Malıhıdırlı Köyü’nde, lise öğrenimini ise Rize’de tamamladı. 1995 yılında girdiği İstanbul Üniversitesi Siyasal Bilgiler Fakültesi’nden 1999 yılında mezun oldu.

2000 yılında Siirt İline Kaymakam adayı olarak atandı.

Mustafa Koç sonrasında sırasıyla Burdur Yeşilova, Denizli Çardak ve Akköy ilçelerinde Kaymakam Vekili olarak görev yaptıktan sonra 2004 yılında Çorum Ortaköy Kaymakamı olarak atandı. Sırasıyla Ağrı – Diyadin Kaymakamlığı, Şırnak Vali Yardımcılığı, Ağrı – Eleşkirt Kaymakamlığı, Kütahya – Hisarcık Kaymakamlığı, Konya – Bozkır Kaymakamlığı, Osmaniye – Düziçi ve Bursa Gürsu Kaymakamlığı görevlerindebulundu.
2022/209 sayılı Valiler kararnamesiyle Kağıthane Kaymakamlığından Niğde Valiliğine atanan Sayın Mustafa Koç 10 Ağustos 2023 tarihi itibari ile Ağrı Valiliğine atandı.

Ağrı Valisi Mustafa Koç evli ve 3 çocuk babasıdır.Source link

You may also like

Leave a Comment