Home Uncategorized Konyaspor 8+3 kuralına formülü

Konyaspor 8+3 kuralına formülü

by BlackBurn


2023-2024 sezonunun başlamasına kısa bir süre kala yabancı kuralında değişiklikle ilgili söylemler ortaya çıkmış ancak mevcut 8+3 kuralı devam etme kararı alınmıştı. Buna göre bir futbol takımı saha içerisinde minumum 3 Türk, en fazla 8 yabancı oyuncu ile yer alabilecek. A Takım kadrosuna ise en fazla 14 yabancı oyuncu yazılabilecek. Konyaspor’un devam eden kararda yabancı oyuncuları incelendi.

konyaspor-yabanci.jpg

YABANCI FORVET BEKLENİYOR
Yeni sezona kadrosunu güçlendirerek girmek isteyen Anadolu Kartalı, transfer döneminde 4’ü yabancı olmak üzere 5 futbolcuyu renklerine bağladı. Yeşil beyazlılarda toplam 12 yabancı oyuncu listede görülürken, Konyaspor’un transfer döneminin geride kalan günlerinde oyuncu göndermeksizin 2 yabancı daha kadrosuna yazdırabilir. Yeşil beyazlılarda alınacak forvetin yabancı olması bekleniyor.

yabanci.jpg

2 İSİM DAHA GELEBİLİR
Konyaspor’un yabancı futbolcuları; Paul Bernardoni, Francisco Calvo, Guilherme Sitya, Morgan Schneiderlin, Niko Rak, Bruno Paz, Alexandru Cicaldau, Kondrad Michalak, Marlos Moreno, Robert Muric, Uche Ikpeazu ve Sokol Çikalleshi.Source link

You may also like

Leave a Comment