Home Uncategorized Terör örgütü PKK/YPG, 3 çocuk kaçırdı

Terör örgütü PKK/YPG, 3 çocuk kaçırdı

by BlackBurn


Terör örgütü PKK/YPG, silahlı kadrosuna katmak için Suriye’nin Halep ilinde işgal ettiği Münbiç ile Şeyh Maksud Mahallesi’nden 3 çocuğu daha kaçırdı.

Terör örgütü PKK/YPG, 3 çocuk kaçırdı

Muhalif Kürt grup “Bağımsız Kürt Rabıtası” Sözcüsü Redor el-Ahmed, terör örgütünün Münbiç ilçesinden 14 yaşlarındaki M.A.H ve A.F’yi kaçırdığını söyledi.

Ahmet, teröristlerin, 7 Temmuz’da da Şeyh Maksud’dan 15 yaşındaki Z.S’yi kaçırarak silahlı kadrosunda kattığının bilgisini paylaştı.

Sözcü, terör örgütünün kaçırdığı çocukların aileleriyle iletişim kurmalarını engellediğini kaydetti.

PKK/YPG, kaçırdığı veya alıkoyduğu gençler ile çocukları silahlı eğitim için kamplara götürüyor.

PKK/YPG’lı teröristler, temmuzda, Haseke il merkezinden 6, Kamışlı ilçesinden 7, Halep’te Münbiç’ten 4 ve Şeyh Maksud Mahallesi’nden de 1 çocuğu kaçırmıştı.

GEÇEN YIL 1200 ÇOCUĞU KAÇIRDI

BM, Ocak-Aralık 2022 dönemine ilişkin “Yıllık Silahlı Çatışmalarda Çocuklar” raporunda, terör örgütü PKK ile Suriye uzantısı SDG ve YPG’nin, 2022’de 1200’den fazla çocuğu asker olarak kullandığını açıklamıştı.

Raporda, PKK’nın Suriye kolu SDG’nin 637 çocuğu, PKK/YPG ve SDG’ye bağlı yapılanmaların 633 çocuğu silahlı kadrosuna kattığı kaydedilmişti.

BM Genel Sekreteri Antonio Guterres, rapordaki değerlendirmesinde, “Çocukların HPG/PKK tarafından asker olarak kullanılmasından son derece endişeliyim. Onları, çocukları asker olarak ve farklı amaçlar için kullanmayı sonlandırmaya ve saflarındaki tüm çocukları serbest bırakmaya davet ediyorum.” ifadelerini kullanmıştı. (AA)

Terörist teröristi öldürdü, mahkemeden ilginç kararİlginizi ÇekebilirTerörist teröristi öldürdü, mahkemeden ilginç kararKolundaki çanta alev aldı, terör örgütü mensubu 11 kişi yakalandıİlginizi ÇekebilirKolundaki çanta alev aldı, terör örgütü mensubu 11 kişi yakalandı

Source link

You may also like

Leave a Comment